PHPERS SUMMIT 2022

Największa konferencja PHP w Polsce

25.06.2022

PHPers Summit 2022, MTP, Poznań

24.06.2022

Warsztaty, Sale Omega, Poznań

dni
godzin
minut

PHPERS SUMMIT 2022

Dane

700

Uczestników

40

Prelekcji

5

Warsztatów

Agenda - Summit

SOBOTA - 25.06.2022

8:00 - 09:30

Rejestracja

9:30 - 10:30

Model Domeny vs CRUD - techniki decydowania co bardziej pasuje w twoim projekcie

Michał Giergielewicz

Refactoring - Jak pozostać przy zdrowych zmysłach, redukując dług

Max Małecki

Jak dowozić kilka razy więcej i szybciej niż Ci, którzy mają założone kajdany Scruma!

Konrad Otrębski

Wprowadzenie do Kubernetesa

Łukasz Biegaj

10:30 - 10:45

Przerwa

10:45 - 11:30

Wstęp do Value Objects

Szymon Skowroński

Kolejny wielki krok - orkiestracja

Dominik Najberg

Design APIs with purpose

Tomasz Kowalczyk

Testy architektury, czyli koniec dyskusji

Piotr Horzycki

11:30 - 11:45

Przerwa

11:45 - 12:30

Divide & Conquer - Context Mapping

Mariusz Gil

O łapaniu mutantów: testy mutacyjne

Oskar Barcz

Uważaj na swój cache

Grzegorz Stawarczyk

Zdalny Event Storming w praktyce

Rafał Szymański

12:30 - 12:35

Przerwa

12:35 - 13:05

Sylius Plugin Skeleton w praktyce

Leonid Moshko

First day commit - z nice to have do must have

Patryk Martynowicz

W poszukiwaniu straconego czasu - jak wycisnąć maksimum z symfony/http-client'a

Bartłomiej Ojrzeński

Jak usprawnić procesy działające w tle - kiedy Sylius spotyka Blackfire

Łukasz Chruściel

13:05 - 13:15

Przerwa / Obiad

13:15 - 14:15

Ecommerce

Panel dyskusyjny

Lokalny development mikroserwisów z Telepresence

Krzysztof Kowalczykiewicz

Jakie wyzwania napotkaliśmy podczas 4 lat tworzenia prywatnego klastra Kubernetes oraz jak sobie z nimi poradziliśmy

Paweł Babilas

OBIAD

14:15 - 14:20

Przerwa / Obiad

14:20 - 15:05

Gildia Live #2

Panel dyskusyjny

O tworzeniu bibliotek słów kilka

Szymon Sadło

OBIAD

Ścieżka zdrowia z jakością w aplikacji - jak nie zwariować w czasie utrzymywania aplikacji.

Leszek Prabucki

15:05 - 15:10

Przerwa / Obiad

15:10 - 15:55

Gildia Live #1

Panel dyskusyjny

OBIAD

A story of certain state machine - jak użyliśmy AWS StepFunctions do status checków płatności

Przemysław Nowakowski

Headless bez oddawania kontroli frontendowcom

Łukasz Uznański

15:55 - 16:00

Przerwa / Obiad

16:00 - 16:45

OBIAD

Work with AWS locally

Wojciech Łaskawiec

Praktyczne podejście do testów w środowisku mikroserwisów

Jakub Ciszak

Procesy długożyjące

Michał Brzuchalski

16:45 - 17:05

Przerwa / Obiad

17:05 - 17:35

Jak przenieść ruch jednego z największych operatorów płatności?

Michal Bzowy

Sztuczki i niebezpieczeństwa w Doctrine

Karol Gąsienica

Jak obsługujemy miliony eventów każdego dnia - Kafka w akcji

Marcin Worwa

WordPress jako rozwiązanie low-code

Paweł Zmysłowski

17:35 - 17:45

Przerwa

17:45 - 18:15

Tablice zostawmy Mojżeszowi — czyli jak pozbyć się zbędnych “array” z naszego kodu

Konrad Alfaro

-----

-----

Inna perspektywa na organizację namespace'ów w warstwie infrastruktury

Zbigniew Malcherczyk

Efektywne testy integracyjne w PHP

Kamil Pinkowski

18:15 - 18:20

Przerwa

18:20 - 18:50

Wzrost rentowności projektu bez nowych funkcjonalności, czyli o metrykach słów kilka

Mateusz Papis

Gotowi na zmianę. Nasze zespoły zmieniają się czy tego chcemy czy nie

Agnieszka Cieślawska

Programista robi startup

Radosław Baczyński

JeoPHPardy

Tomasz Kowalczyk

21:00 - --:--

AFTER PARTY - Gravitacja, Galeria handlowa Posnania, Pleszewska 1

Warsztaty

17 Maja o 15:00 startuje sprzedaż biletów!❗️ Jak zawsze - liczba miejsc ograniczona❗️

Michał Giergielewicz

Git dla praktyków. Codzienna praca z repozytorium tak aby życie było przyjemne

Piątek 24.06.2022

Czas trwania: 8h (9:00 - 17:00)

Marcin Worwa, Wojciech Sznapka

Kafka w dłoń

Piątek 24.06.2022

Czas trwania: 4h (14:00 - 18:00)

Konrad Otrębski

Infrastructure as Code w praktyce. Mob programming w Terraform.

Piątek 24.06.2022

Czas trwania: 8h (9:00 - 17:00)

Leszek Prabucki, Szymon Skowroński

Refactoring sterowany testami

Piątek 24.06.2022

Czas trwania: 4h (9:00 - 13:00)

Maciej Wojcieszak, Kuba Idziak

Jak rozbudowywać i integrować się z SaaS na przykładzie Shopware Apps?

Piątek 24.06.2022

Czas trwania: 8h (9:00 - 17:00)

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR AFTER-PARTY

SPONSOR ZŁOTY

SPONSOR SREBRNY

SPONSOR BRĄZOWY

PATRON MEDIALNY

PHPers Summit 2022

25.06.2022

Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14 - Pawilon 15

Sprawdź dojazd na mapie

Warsztaty

24.06.2022

Biurowiec OMEGA
ul. Dąbrowskiego 79A - 11 piętro

Sprawdź dojazd na mapie

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

kontakt@summit.phpers.pl

GŁÓWNI ORGANIZATORZY

Sebastian Dudek

LinkedIn

sdudek@summit.phpers.pl

Konrad Siamro

LinkedIn

ksiamro@summit.phpers.pl

CFP/AGENDA

Dariusz Drobisz

LinkedIn

cfp@summit.phpers.pl

Łukasz Chruściel

LinkedIn

cfp@summit.phpers.pl

Tomasz Kowalczyk

LinkedIn

cfp@summit.phpers.pl

GASTRO

Mateusz Gryga

LinkedIn

mgryga@summit.phpers.pl